سایت گردشگردی
هیرکان توریسم

جاذبه های طبیعیDeprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home2/hirkanto/public_html/connect.php on line 3
گلفشان گمیشان 
hirkantourism.ir

این گلفشان در بخش جنوب شرقی درياى خزر و در 6 کيلومترى شرق تالاب گميشان شهرستان بندرترکمن قرار داشته، ابتدا بصورت فواره اى با ارتفاع بين 1 تا 2 متر درسطح دريا ظاهر شده است. مواد خروجى تيره رنگ و همراه با بوى لجن و گاز بوده و گستره‌اى به ابعاد تقريبى 10 هکتار را پوشانده و سبب تيرگى رنگ آب دريا گرديده است.

براساس بررسيهاى سازمان محافظت محيط زيست، ترکيب مواد خروجى از محل فوران شامل گاز متان، گل ولاى، فلزات سنگين و مقادير ناچيزى مواد نفتى بوده که حرارت آن در حدود 26 درجه سانتيگراد اندازه گيرى شده است. عمق آب در اين محل در حدود 7 متر است.

 


گمیشان/گلفشان گمیشان
1394/09/25:تاریخ ثبت


تالاب گمیشان 
hirkantourism.ir

این تالاب زیبا در شمال غرب بخش گُمیشان از توابع شهرستان بندر ترکمن واقع شده است.

ضلع جنوبی تالاب به رودخانه گرگان‌رود، ضلع شمالی آن به مرز ایران و ترکمنستان، ضلع غربی آن به دریای خزر و شرق آن به دشت گمیشان متصل است و حدود 7 کیلومتر نیز در خاک کشور ترکمنستان امتداد دارد. بخش شمالی تالاب گمیشان به علت دارا بودن شرایط مطلوب به‌ عنوان منطقه حفاظت شده معرفی و در فهرست تالاب‌های بین‌المللی در کنوانسیون رامسر قرار گرفته است.


گمیشان/تالاب گمیشان
1394/09/25:تاریخ ثبت