سایت گردشگردی
هیرکان توریسم

جاذبه های طبیعیDeprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home2/hirkanto/public_html/connect.php on line 3
جنگل و روستای آق امام 
hirkantourism.ir

روستای آق امام در فاصله 30 کیلومتری شرق کلاله واقع شده است.

روستای آق امام که یکی از روستاهای سرسبز شهرستان مراوه تپه بوده و جنگلهای آن معروف می باشد، تنها نقطه ای از استان گلستان می باشد که دارای معدن سیلیس با خلوص ۱۰۰ درصد می باشد.
این روستا در ۲۵ کیلومتری مراوه تپه قرار دارد .
علاوه بر معدن سیلیس، این روستای زیبا،یکی از رویش گاههای گیاه صعلب می باشد که در سالهای اخیر، جمع آوری آن به یکی از شغلهای فصلی مردم و جوانها تبدیل شده است.

 

 

 


مراوه تپه/جنگل و روستای آق امام
1394/09/09:تاریخ ثبت


آبشاربالی قایه 
hirkantourism.ir

بالی قایه، روستایی از توابع بخش مراوه تپه شهرستان کلاله است و آبشار در ۱ کیلومتری متری این روستا واقع شده است. برای دسترسی به این آبشار وارد جاده مراوه تپه به سمت کلاله شوید و پس از ۱۷ کیلومتر به روستای بالی قایه میرسید. این روستا در فاصله ۴ کیلومتری روستای چناران و در مجاورت روستاهای آق امام، اوچران، سوجق و کمرلی است.
بالی قایه به معنای کوه دارای عسل است. در حدود ۲۰۰ متری روستا کوهی وجود دارد که کندوهای طبیعی عسل در آن بوده و نام روستا از آن گرفته شده.” بال ” در زبان ترکمنی به معنی عسل میباشد و”قایه”به معنی منطقه یا دره است.
آبشار ارتفاعی در حدود ۱۰ متر داره و از دل دیواره ای سنگی به پایین میریزد. آبشار در محل برخورد به زمین آبگیر زیبایی ایجاد کرده و منطقه آبشار درون تنگه ای زیبا واقع شده که مناظر بسیار زیبایی را پدید آورده است.
رودخانه بالی قایه از چشمه های روستای اوچران شروع و پس از ایجاد آبشار، از عبور کنار روستاهای بالی قایه، چناران و قرهقل تپه به رودخانه اترک می ریزد. در منطقه آبشار پوشش گیاهی انجیر وحشی، درخت مو، انار، تمشک و... قابل مشاهده است.


مراوه تپه/آبشار بالی قایه
1394/09/09:تاریخ ثبت