سایت
گردشگردی

جاذبه های طبیعیDeprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home2/hirkanto/public_html/connect.php on line 3
  ارتفاعات هزارپیچ

هزار پیچ یا هزار چم تپه‌ای است، مشرف بر شهر گرگان که دارای چشم‌انداز وسیعی از شهر می‌باشد، و یکی از قدیمی‌ترین تفریحگاه‌های این شهر محسوب می‌شود.

در سال‌های اخیر درخت‌های این تپه جنگلی قطع شدند اما با درخت‌کاری مجدد، دوباره به تفرجگاه مناسبی برای اهالی و زیستگاه مناسبی برای برخی از گونه‌های جانوری بومی تبدیل شد. از ویژگی‌های این تپه مصون ماندن آن از پایین‌ترین دامنه تا مرتفع‌ترین ارتفاعات از هرگونه ساخت و سازهای مسکونی می‌باشد.

در حال حاضر بخشی از تجهیزات صدا و سیما بر روی این تپه نصب شده است. در صورت اعمال روش‌های علمی و تکنیکی می‌توان وضعیت آن را بهبود بخشید. یکی از اقدامات در دست بررسی در این خصوص احداث پارکی به مساحت 10 هکتار در ارتفاعات منطقه هزار پیچ می‌باشد.

سوگله يا سرو گله نام تاريخي اين منطقه بوده که در چند دهه گذشته اين نام زيبا و تاريخي جاي خود را به هزارپيچ داده است. منطقه گردشي سوگله که مي توان از آن بعنوان بام گرگان ياد کرد بعد از محور ناهارخوران و النگدره، تنها فرصت باقيمانده براي توسعه پايدار گردشگري و صنعت توريسم در گرگان است.

هزار پيچ يکي از ارتفاعات اطراف گرگان است و به دليل موقعيت خاص و منظره خوبي که از شهر گرگان مي دهد مورد توجه مردم و گردشگراني که وارد شهر مي شوند قرار مي گيرد .